daro web site
 
Bramka SMS
 

Rodzina
Serwisy 
Pozycjonowanie stron 
Pomysły
Albert Einstein
lodowce Alaski
zabezpieczenie ATX
bramka SMS
UFO filmy
sennik
działo orgonowe
odkrywca orgonu
raport o smogu i deszczach
akumulator orgonowy
wiadro z orgonem...
biony orgonowe
magnesy neodymowe
magnetyzer
biegunowość
tips & tricks dla windows
software
Kontakt 
elektrownie wiatrowe
lotto
 
Lodowce alaski ... topnieją !

"Gazeta Wyborcza": Globalne ocieplenie to prezent dla archeologów. Setki mumii zwierząt tak dużych jak niedźwiedzie i bizony, drzewce strzał, kamienne i kościane groty oraz zwłoki człowieka sprzed 550 lat - to wszystko wytopiło się z lodowców Alaski.

"Gazeta Wyborcza" opisuje ostatnie przełomowe odkrycia dokonane właśnie dzięki globalnemu ociepleniu klimatu.

Naukowcy z Uniwersytetu Kolorado w Boulder od trzech lat patrolują, wraz z kolegami z innych placówek amerykańskich, lodowce Alaski i sąsiadującej z nią kanadyjskiej prowincji Jukon. Zbiory rosną w szybkim tempie.

Globalne ocieplenie, które trwa już od 150 lat, ostatnio ulega przyspieszeniu. Choć zmiany klimatyczne trudno uznać za korzystne, to dla archeologów globalne ocieplenie stało się nieocenionym źródłem informacji. Jego przejawem jest topnienie lodowców górskich, a te przechowują wszystko w nienaruszonym stanie.

W Andach peruwiańskich jeden z lodowców, zwany Qori Kalis, który cofał się od roku 1960 średnio o 4,7 metry rocznie, ostatnio nagle przyspieszył i znika teraz z szybkością pięciu metrów na tydzień. W Afryce czapa lodowa na Kilimandżaro ma zniknąć całkowicie do roku 2015. W Szwajcarii i Austrii lodowce górskie zmniejszyły się od roku 1860 o jedną trzecią, a ostatnio zwracają coraz więcej wtopionych w nie obiektów.

Według "Gazety Wyborczej", największym eldorado takich znalezisk są jednak od kilku lat lodowce Alaski w USA i Jukonu w Kanadzie, pokrywające ogromny obszar 40 tysięcy kilometrów kwadratowych, zawierające ciągły zapis wydarzeń z ostatnich 8,5 tysiąca lat.

Dowiedziałem się, iż na takich lodowcach łatwo jest znaleźć meteoryty, a nikt o tym nie pisze ;].

Gram meteorytu waha się od 20$ do 1000$ i więcej zależy to od jego składu, dlatego warto nieraz przejść się po polu, na którym zbierano cebulę późnym latem i popatrzeć na kamienie, jakie kopaczka wytrząchnęła z ziemi...

 
  
elektrownie wiatrowe


© 2003 - 2020 by homodo.pl
2020-10-29, 03:41:16